מודעות עצמית

מודעות עצמית הנה תשומת לב של האדם או הקבוצה אל עצמו בהיבט הרגשי, מחשבתי, ופיזי.

בהיבט הרגשי , המודעות העצמית למעשה מהווה כמרכיב אסטרטגי . מרכיב זה מסייע לאדם להבין מהם הגורמים שמביאים אותו לחוש פגוע או שמח . זאת בעקבות מצבים מסוימים שבעקבותיהם  חווה דעיכה או לחילופין צמיחה. על בסיס זה , האדם יכול לעבור שינוי יעיל ביחס לתפיסתו . מכאן  לממש התנתקות כאשר הסביבה מהווה כאיום לפגיעה . ניתן גם לממש התחברות כאשר הסביבה משדרת רצון לשיתוף פעולה.

בהיבט המחשבתי , המודעות העצמית מהווה כמרכיב אסטרטגי . מרכיב זה מביא את האדם להתוות קו מחשבה מסוים במצבים מסוימים. כאשר האדם עובר חוויה לא רצויה , אז המחשבה שבדרך כלל עולה על הפרק הנה שלילית. אדם שרוצה להשתחרר  ממחשבה שלילית צריך ליישם באופן מיידי התנתקות ממחשבה זו . כלי עזר יעיל להשמה הנו המדיטציה המסייעת לאדם להתנתק ממחשבות  באופן מלא . המדיטציה יכולה גם להביא לגיבוש מחשבות רצויות דרך דמיון מודרך. להבדיל מכך, כאשר האדם עובר חוויה רצויה , אז המחשבה שעולה על הפרק הנה חיובית. מחשבה זו למעשה מעניקה לאדם חיזוקים . זאת כאשר הוא מודע  למאפייני האישיות שלו שהביאו אותו לגיבוש מחשבה זו. כמו כן, כאשר האדם אינו מודע למאפייני האישיות שלו אז המחשבה החיובית יכולה להיות בעלת ערך נתפס חיובי שולי. על בסיס זה האדם למעשה לא מפיק תוצר אידיאלי מתמונת מצב קיימת.

בהיבט הפיזי, מודעות עצמית מסייעת לאדם להיות בעל ידע לגבי רגישות של הגוף ביחס לתפקוד נדרש במצבים השוטפים של החיים. כאשר האדם חווה דעיכה תפקודית של הגוף, אז המודעות העצמית בדר"כ מסייעת ליישם פעילות מיידית נדרשת ביעילות. אך כאשר האדם אינו בעל מודעות עצמית נדרשת בהיבט זה , הדעיכה התפקודית עלולה  להביא לבעיה רפואית דינמית.

השורה התחתונה הנה שכל דבר בחיים נובע מבחירה עצמית של האדם אשר יכולה להיות מודעת ולא מודעת וכאשר הוא מודע לעומק לגבי המאפיינים האישיים שלו , אז הוא גם יכול לעבור שינוי נדרש ביעילות .

 

לסיום , להלן מוצג מסר קצר וקולע ביחס למודעות עצמית והערך המוסף שלה :

 

מודעות עצמית היא שלב ראשוני בתהליך רב שלבים,
בו האדם מביט פנימה אל רובדי חייו הרבים.

תהליך זה מורכב מהשלבים: מודעות עצמית, נכונות עשייה, עשייה בפועל, עשייה חוזרת
והמודעות מביאה את האדם לממש את צרכיו בצורה מקדמת.

כאשר האדם מודע לעכבותיו בחיים,
הוא יכול לעבור תיקונים באופן מדהים.

כדי ליישם תיקונים אלו ביעילות רבה,
האדם צריך להיות בעל אומץ רב להתמודד עם כל בעיה.

מודעות עצמית היא ההפך הגמור מהדחקה,
אשר שולטת בקרב אנשים החוששים להתמודד עם מועקה.

המודעות העצמית הנה שלב אסטרטגי בחיים,
שלב המהווה בסיס מוצק לצעדים המעשיים הבאים.

אדם אשר מודע ליכולותיו
מנתח ומבין מראש מהם הסיכויים למימוש רצונותיו.

אדם המבקש לעבור תיקונים בחייו האישיים,
צריך להיות מודע לשורשים שהביאו לתוצרים המייאשים.

פעילותו של האדם המודע מבוססת על מחשבה, מילה ומעשה,
רמת המודעות מעידה על עומק הידיעה שתביא לתוצר הסופי המקווה.

כאשר האדם מאופיין ברמת מודעות ואמונה עצמית גדולה,
התוצר הסופי של המעשה יהיה פשוט נפלא.

 

להיות מטופל . להפנים ידע . לחוות החלמה.
לטיפול אלטרנטיבי שיוביל אתכם לחיים בריאים ושלמים
צרו קשר באתר או התקשרו עכשיו:
משה חתוכה
052-6109876
Moshehatuka10@gmail.com

אודות משה חתוכה

משה חתוכה, מעניק שירות טיפולי אלטרנטיבי שעוזר לחולי אפילפסיה לעבור תהליך שחרור יעיל מהמחלה, ולהתחבר מחדש לחיים מלאים ומספקים. כל זה דרך טיפול אישי דרך מפגשי אימון 1*1 בני שעה.
כדי להתחיל לשלוט בתסמיני המחלה, בדרך לחיים מלאים ומספקים - אני מזמין אתכם ללחוץ על הקישור הנוכחי למדריך להשתחררות מכעסים ורגשות שליליים– לגמרי בחינם!

השארת תגובה