שאפתנות

שאפתנות/משה חתוכה
האדם אשר רוצה לממש צמיחה מעשית בחיים צריך להיות בעל שאפתנות למימוש מטרות שיעניק לו את התוצר הסופי הנדרש. השאפתנות בדרך נותנת מענה לפערים משמעותיים בין המצב הרצוי למצב המצוי. כאשר האדם נחוש לממש שינוי נדרש דרך שאפתנות המגובה באמונה עצמית רבה , עליו להגדיר לעצמו מטרה נדרשת בצורה חד משמעית . כעת עליו ליישם פעילות שוטפת נדרשת בחיי היומיום וזאת כאשר הוא מגובה בסגולות כשלווה , אופטימיות , פתיחות ,תקווה ,נחישות , ויתור , תמיכה ( שאפתנו"ת) . למעשה , השלווה מעניקה לאדם רוגע גם כאשר בעשייה שלו לצורך מימוש השאפתנות יש פערים בין המצב הרצוי למצב המצוי. האופטימיות מעניקה לאדם את האנרגיה להישאר בגישה חיובית גם באם אין הוא חש שפעילותו מקדמת ביעילות את מימוש המטרה . הפתיחות מביאה את האדם להיות חדשני ומכאן להפנים מידע חדש וליישם פעילויות חדשות רבות ערך. התקווה מעניקה לאדם חיזוקים על יסוד של אמונה חיובית שהעתיד יהיה טוב יותר. הוויתור מעניק לאדם את היכולת להשתחרר ממאפיינים אישיים שליליים שמעכבים אותו בחיים. התמיכה באה לידי ביטוי באופן הדדי בעת פעילותו לצורך מימוש המטרה וזאת כאשר הוא מצוי במצבים שבהם הוא מקבל סיוע מהסביבה וגם ייתכנו מצבים שבהם הוא לכשעצמו מסייע לסביבה בעשייה הקשורה לרצונו במימוש המטרה.
בפועל, גם כאשר התוצר של פעילות מסוימת יעיד על פערים בין המצב הרצוי למצב המצוי, האדם בעל השאיפה צריך להעריך את הלמידה שתעניק לו הצלחה ברמה יותר גבוהה בפעילות הנדרשת הבאה. לצורך זה האדם צריך להיות בעל רמת אמונה עצמית גבוהה וזאת דרך התחברות עמוקה וטהורה לנשמתו ומכאן התחברות לאלוהים באופן שוטף בחיים. תמונת מצב זו תביא את האדם לממש עצמאות רגשית ומעשית ומכאן התנתקות מהסביבה החיצונית. על בסיס זה סגולת הנחישות תסייע לאדם לפעול באופן שוטף ובכייף לצורך מימוש המטרה שתעיד על תוצר סופי נפלא של שאיפה וזאת כאשר אין הוא מושפע מביקורת שלילית של הסביבה . כאשר האדם נאלץ לחוות שינוי ברמת האמונה העצמית שלו בכדי לחוות מימוש מעשי יעיל של גישה שאפתנית , עליו ליישם פעילות רוחנית נדרשת ברמת המחשבה. הסיבה לכך הנה שכל יצירה בחיים מבוססת על התוויית מחשבה, מילה, ומעשה באופן יעיל . בפועל, צעד רוחני יעיל שמסייע בהתוויית מחשבה נדרשת למימוש השאיפה הנו השמת מדיטציה על בסיס מילים דרך התוויית משפטים המעידים על מימוש שאיפה באופן נפלא. האדם יקרא משפטים אלו כל יום בבוקר לפני היציאה לעבודה , ובלילה לפני השינה וכל זאת מול המראה אשר מקרינה פנים מחייכות המלאות בשמחה.
לדוגמא- אדם מסוים הנו בעל שאיפה לממש צמיחה כלכלית בצורה יעילה למרות מצבו הנוכחי המעיד על פערים גבוהים בין המצב הרצוי למצב המצוי. משפט רלוונטי ביחס לכך הנו: "אני מיישם פעילות עסקית יעילה שמביאה להכנסה חודשית רצויה של 35,000 ₪ בחודש בשנה הקרובה".
לסיום , להלן מוצג מסר קצר בחריזה המעיד על מהות השאפתנות והתוצרים הנפלאים שלה בחוויית החיים:
שאפתנות הנה גישה רצונית מעשית להשגת מטרה רבת ערך מסוימת
אשר מימושה מביא למימוש עצמי בצורה נהדרת

אדם אשר שואף לממש חזון אלוהי נפלא
צריך להיות בעל אמונה עצמית מלאה

כאשר האדם רוצה לממש צמיחה בחיים השוטפים
עליו להיות חדור בשאיפה ליישם פעילות נדרשת באופן שוטף בחיים

בכדי שהאדם יממש את הצמיחה דרך החזון האלוהי
עליו להאמין שביסודו הוא נשמה שכעת חווה התחברות לאלוהים באופן עילאי

מתוך מקום זה השאפתנות תביא למימוש פעולות נדרשות בצורה איכותית
וזאת משום שהתוצר של כל חוויה מעשית רלוונטית יעניק תוצאה חיובית

בפועל האדם ישדר קלילות לאורך כל הדרך למימוש השאיפה
וזאת דרך מימוש גמישות כאשר יש קשיים בחוויה

האדם פשוט יעריך כל תוצר גם באם אין הוא בהתאם למה שהוגדר
ולכן הוא ימשיך לפעול בנחישות ויעילות לקראת המחר

על בסיס זה השאפתנות תביא למימוש עצמי לאחר זמן מסוים של עשייה
והאדם יחווה מימוש רוחני ומעשי בצורה נפלאה

אודות משה חתוכה

משה חתוכה, מעניק שירות טיפולי אלטרנטיבי שעוזר לחולי אפילפסיה לעבור תהליך שחרור יעיל מהמחלה, ולהתחבר מחדש לחיים מלאים ומספקים. כל זה דרך טיפול אישי דרך מפגשי אימון 1*1 בני שעה.
כדי להתחיל לשלוט בתסמיני המחלה, בדרך לחיים מלאים ומספקים - אני מזמין אתכם ללחוץ על הקישור הנוכחי למדריך להשתחררות מכעסים ורגשות שליליים– לגמרי בחינם!

השארת תגובה