מנהיגות עצמית

אדם המנהיג את עצמו הנו אדם הלוקח אחריות מוחלטת על בחירותיו,על התנהגותו, על דיבורו ועל מעשיו, ונמצא בתהליך שוטף של הגברת המודעות העצמית שלו, שאיפה להוסיף טוב, הכרות עם כוחותיו וכישרונותיו וכמו כן עם חולשותיו.
אדם בעל מנהיגות עצמית מתווה לעצמו מטרות שנתיות , חודשיות, שבועיות ויומיות כאשר כל זאת על מנת לממש חזון רב ערך . אותו אדם מודע לכך שניהול החוויה היומיומית הנה שיקוף ההוויה שלו (מי הוא באמת ?) . המטרה הנה צמצום הפער בין המציאות המצויה למציאות הרצויה עד למימוש החזון האישי באופן יעיל.
בפועל, לטיפוס יש "קסם התמרה" המאפשר לו להתפתח וליצור שינוי והתמרה בתחומיי החיים השונים שלו בהתאם לנדרש.
המסנן המרכזי שדרכו אדם זה רואה את העולם הנו ההתמרה, הווה אומר, היכולת לראות את הפוטנציאל של הדברים , לראות אפשרויות עתידיות לשינוי המצב הקיים והיכולת לשדר אפשרות זו של שינוי גם לאחרים. יש לו את היכולת לעבור בין המצבים ולראות את הטוב שבצעד הבא לגבי עצמו והסובבים אותו.
אדם בעל מנהיגות עצמית למעשה פועל במיטבו דרך הובלת שינויים פנימיים אמיתיים להתפתחות אישית והוא אינו מסתפק בשינויים חיצוניים. כשנעשים שינויים פנימיים אלו , החוויה הנה חוויה של יציבות פנימית שמאפשרת לו להתמיד בדברים משמעותיים עבורו. הוא נמצא בתהליך התבוננות פנימית עם עצמו , ולכן הוא נמצא בתהליך צמיחה אישית. כאשר הוא נמצא בתהליך פנימי זה , הוא יהיה עקבי בהשמתו מתוך התחברות לצמיחה אישית וסגולה אישית של אומץ. קיימת אצלו יכולת לאמץ הבנות ותובנות גבוהות ולהטמיען בחייו , להופכן לדרך חיים, וזאת כפועל יוצא מהקלות שלו לחולל שינויים. בשל תהליך זה שהוא עובר עם עצמו הוא מיטיב לעשות זאת גם עם אחרים.
עם כל זה שלאדם בעל מנהיגות עצמית יש מאפיינים אישיים שעוזרים לו במימוש החזון האישי , הוא גם צריך להתמודד בתהליך עם קשיים שונים ומה שמביא לכך הנו העובדה שבפועל לפעמים צריך להיפגע קצת מבפנים, כדי להיוולד מחדש ולצמוח שוב – בגרסה חזקה יותר. אף אחד לא עובר את החיים האלה בלי משבר כלשהו, אלו הם החיים. המשברים האלה הם ההופכים את האדם לחזק יותר וגורמים לו לצמוח ולהתקדם קדימה. הנה כמה אמיתות ולקחים חשובים שעוזרים לאדם לצלוח זמנים קשים, בקלות.
1) האדם אינו מה שקרה לו בעבר – לא משנה כמה כאוטי היה העבר שלו, העתיד פרוש לפניו כדף חדש, חלק ונקי. האדם איננו הרגלי העבר שלו. האדם איננו מאופיין על פי כישלונות העבר שלו. האדם איננו איך שאחרים התייחסו אליו בעבר.
הוא בדיוק מה שהוא חושב על עצמו בזה הרגע. הוא בדיוק מה שהוא עושה ברגע זה.

2) מיקוד האדם במה שטוב לו – הדבר החשוב הוא שהאדם ימצא את המחשבה החיובית שגורמת לו להשראה ומעניקה לו את הכוח להמשיך קדימה. עליו להתמקד בה. הוא עשוי להרגיש שאין לו הרבה, או בכלל, אבל יש לו את המוח שלו שייתן לו השראה.
זה באמת כל מה שהוא צריך כדי להמשיך קדימה.

3) היאבקות עם בעיות היא חלק טבעי מתהליך הצמיחה – חלק מלחיות ולצמוח זה לחוות בעיות בלתי צפויות בחיים. אנשים באופן ספונטני מאבדים את מקום עבודתם, חולים וכ"ו. כשהאדם צעיר והחיים הולכים די טוב, קשה מאוד לדמיין מציאות קשה. הדבר
החכם ביותר, לעיתים קרובות הקשה ביותר, שניתן לעשות במצב כזה הוא לשלוט בתגובות שלנו. לזכור כי זעם רגשי רק יחמיר את המצב. להתאפק. לחשוב לפני מעשה.

4) האדם נכשל לפעמים – ככל שיקבל את העובדה הזו יותר מהר, כך החיים שלו יהפכו לטובים יותר. לעולם אל לו להיות בטוח ב-100% שמה שהוא עושה יצליח, אבל הוא יכול להיות בטוח ב-100% שמה שהוא לא עושה לא יצליח. לעשות משהו ולא להצליח זה
הרבה יותר פרודוקטיבי מאשר לא לעשות כלום. עליו להתחיל לנסות! או שיצליח או שילמד משהו חדש. בכל אופן הוא ירוויח מזה.

5) כל מה שקורה הוא שיעור לחיים – כל אחד שאדם פוגש בו, כל דבר שהוא נתקל בו, הם כולם חלק מחוויית הלמידה שלו הנקראת "חיים". לעולם אל לו לשכוח להודות על הלקח, במיוחד כשהדברים לא הולכים כמתוכנן. אם הוא לא מקבל את העבודה שהוא
רוצה, או שמערכת יחסים לא מצליחה, זה רק מראה שיש משהו טוב יותר שמחכה לו.

6) קשה לדעת בדיוק כמה קרוב האדם להצלחה – חיבור בין הנקודות תוך כדי תזוזה הוא כמעט בלתי אפשרי, אבל כשמסתכלים אחורה כל החלקים של הפאזל מתחברים. ההצלחה, לעיתים, קרובה הרבה יותר ממה שנדמה לאדם. והיא מגיעה בפתאומיות
, כשהוא הכי פחות מצפה לה.

7) האדם לא יכול לשלוט בכל דבר שקורה לו – אבל הוא יכול לשלוט באופן בו הוא מגיב לדברים שקורים לו.

8) תמיד יש לאדם בחירה – לא משנה מה המצב, תמיד יהיו לאדם לפחות שתי אפשרויות. אם הוא לא יכול לשנות משהו מבחינה פיזית, הוא יכול לשנות את הגישה. הוא יכול לראות משבר כהזדמנות ללמוד משהו חדש, להתחזק, לגלות את האני הפנימי שלו.

אודות משה חתוכה

משה חתוכה, מעניק שירות טיפולי אלטרנטיבי שעוזר לחולי אפילפסיה לעבור תהליך שחרור יעיל מהמחלה, ולהתחבר מחדש לחיים מלאים ומספקים. כל זה דרך טיפול אישי דרך מפגשי אימון 1*1 בני שעה.
כדי להתחיל לשלוט בתסמיני המחלה, בדרך לחיים מלאים ומספקים - אני מזמין אתכם ללחוץ על הקישור הנוכחי למדריך להשתחררות מכעסים ורגשות שליליים– לגמרי בחינם!

השארת תגובה