האגו

אדם אשר מחובר לעצמו באופן מלא מממש גישת חיים חיובית שעל פיה נקודת ההתייחסות העצמית שלו היא הנשמה שבקרבו , ולא מושאי ההתנסות שלו. גישה הפוכה מהתייחסות עצמית הנה ההתייחסות באמצעות מושאים. בהתייחסות באמצעות מושאים האדם מושפע תמיד על ידי מושאים שמחוץ לעצמי , ואלה כוללים מצבים, נסיבות, אנשים וחפצים.
בהתייחסות באמצעות מושאים, נקודת ההתייחסות הפנימית של האדם הנה האגו שלו (אגו הוא אותו חלק מהנשמה שהוא בעל אוריינטציה לחומר, לעולם החיצון). אבל האגו אינו מי שהוא באמת. האגו הנו הדימוי העצמי שלו, המסכה החברתית שלו, התפקיד שהוא מגלם. המסכה החברתית שלו פורחת בעקבות הערכה. היא רוצה לשלוט וניזונה מהכוח , משום שהיא חיה בפחד. להבדיל מכך, העצמי האמיתי של האדם , שהנה נשמתו, משוחרר לחלוטין מכל הדברים הללו. על בסיס התחברות טהורה ומלאה לנשמתו, האדם חסין בפני ביקורת, אינו חושש מכל אתגר שהוא, ואינו חש נחות בפני דבר. כמו כן , הוא גם צנוע ואינו חש נעלה על איש , משום שהוא מודה ומאמין לגישה הבינתרבותית הטהורה ביותר שהנה , בני אדם שונים זה מזה אך שווים זה לזה. לפיכך , כוח העצמי הנו הכוח האמיתי ולעומת זאת כוח המבוסס על התייחסות באמצעות מושאים הנו כוח מזויף. מאחר שהנו כוח המבוסס על האגו , הוא קיים רק כל עוד מושא ההתייחסות קיים. אם יש לאדם תואר כלשהו , לדוגמא- מנכ"ל חברה או נשיא מדינה, או אם יש לו כסף רב , הכוח שהוא נהנה ממנו נלווה לתואר, למשרה , לכסף. כוח המבוסס על האגו יתקיים רק כל עוד הדברים הללו קיימים. ברגע שהתואר , המשרה, או הכסף נעלמים , גם הכוח נעלם איתם.
בעקבות תמונת מצב זו , נסה/י להבחין באיזו תכיפות את/ה רוצה "לכופף" דברים או אנשים כרצונך, אפילו אם זה למטרה נעלה.
באיזו תכיפות את/ה מתרגז/ת בגלל שהדברים לא מתרחשים כפי שרצית/ה?
חשוב להבין שמתחת לצורך בשליטה תמיד מסתתר פחד מפני איבוד שליטה.
לכן שאל/י את עצמך: מה הסכנה שבשחרור שליטה, של שחרור הצורך בכך שהכול יהיה צפוי?
מהו הפחד העמוק ביותר שלי?
המחיר שאת/ה משלמ/ת כאשר את/ה שומר/ת על "שליטה" הוא שהגישה שלך לחיים מתוחה ומרוסנת. כאשר את/ה מעז לחיות ממקום של השראה פנימית, ועושה מה שגורם לך שמחה, הדבר יברא סדר טבעי ואמיתי בחייכם. את/ה תרגיש/י רגוע/ה ומאושר/ת, ללא הצורך לעצב את זרימת החיים.

אודות משה חתוכה

משה חתוכה, מעניק שירות טיפולי אלטרנטיבי שעוזר לחולי אפילפסיה לעבור תהליך שחרור יעיל מהמחלה, ולהתחבר מחדש לחיים מלאים ומספקים. כל זה דרך טיפול אישי דרך מפגשי אימון 1*1 בני שעה.
כדי להתחיל לשלוט בתסמיני המחלה, בדרך לחיים מלאים ומספקים - אני מזמין אתכם ללחוץ על הקישור הנוכחי למדריך להשתחררות מכעסים ורגשות שליליים– לגמרי בחינם!

השארת תגובה